MENÜ
2024. árpilis 24.
György
Szenzációsan védő Corrales és a csapatmunka győzelmet hozott a Veszprémnek a Barca ellen

nso.hu

A Veszprém hazai pályán a Barca skalpját is megszerezte.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Veszprém a címvédő Barcelonát fogadta, és remek játékkal egy góllal legyőzte. Az első félidőben szerzett négygólos előny a szünet után hátrányba fordult, de a végjáték a magyar csapaté lett.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–BARCA (spanyol) 29–28 (16–12)
Veszprém Aréna, 5100 néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 8 (4), J. Omar 3, B. Blagotinsek 1, LIGETVÁRI 3, Sipos, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 1, Mahé, LAUGE 3, Maqueda 1, NENADICS 5, Manaszkov 2, Lékai. Edző: Momir Ilics
BARCA: PÉREZ DE VARGAS 1 – Janc 2, MEM 4, Makuc, Fabregas 4, LANGARO 5, Á. Fernández 2. Csere: Maciel (kapus), Thiagus Petrus, A. Pujol, A. Gómez 5 (1), B. Soler, I. Parera, M. RICHARDSON 5, Frade, Zein. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–0. 7. p.: 3–2. 12. p.: 4–5. 19. p.: 9–7. 24. p.: 11–11. 28. p.: 15–12. 35. p.: 18–14. 42. p.: 21–20. 47. p.: 23–23. 52. p.: 24–26. 55. p.: 27–26.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1

MESTERMÉRLEG
Momir Ilics: – Nagy küzdelemre kényszerített minket a Barcelona, de elégedett voltam a látottakkal, ebben az idényben talán most nyújtottuk a legjobb teljesítményt. A fordulást követően volt több technikai hibánk, amit a jövőben ki kell javítanunk, de összességében örülök a sikernek.
Carlos Ortega: – Hihetetlenül kemény összecsapás volt, az első félidő inkább a védekezésről szólt, a támadójátékunk ugyanis nem működött. A második játékrészben visszakapaszkodtunk, az utolsó percekhez közeledve már elég jól álltunk, de Veszprémben soha nem lehet egy meccset lefutottnak tekinteni, az utolsó gólnál elkövetett pedig hibánk sokba került.

ÖSSZEFOGLALÓ

A PSG elleni hazai siker, majd a Kielce elleni idegenbeli vereség után cseppet sem vágyott ellenfél, a BL címvédője, a Barca érkezett Veszprémbe, méghozzá Antonio Carlos Ortega vezetésével, aki korábban éveken át volt a magyar csapat edzője. A közönség meleg fogadtatásban részesítette a spanyol edzőt.

A csapatát viszont már nem annyira, hiszen az első félidő az Építőkről szólt. Az első negyedóra hektikusabb játéka után a magyar csapat fokozatosan átvette a meccs irányítását, és jó védekezéssel tartotta egygólos előnyét. A csapatok nem jeleskedtek támadásban, de ez senkit sem érdekelt, amíg tartott a hazai vezetés.

A Barca kiváló lövői, Dika Mem és Melvyn Richardson nem találták a fonalat ebben az időszakban, viszont a félidő hajrájában a veszprémieknek nagyon kijött a lépés, és a jól védő Rodrigo Corrales vezérletével négygólos előnnyel vonultak pihenőre (16–12).

A második félidőben felszívta magát a Barca, fokozatosan visszajött a Veszprém nyakára, még úgy is, hogy a 38. percben már öt góllal vezettek a hazaiak. De elhúzniuk nem sikerült, sőt a kiválóan játszó Fabregas és Mem vezérletével a 48. percben már a Barcánál volt az előny. 23–24

A hajrában megtörni látszott a Veszprém, amikor kétgólos előnyre tettek szert a vendégek, ekkor azonban következett a rendkívüli izgalmakat hozó végjáték. Előbb a hazaiak egyenlítettek, és bár még három perccel a vége előtt visszavette a vezetést a vendégcsapat, a hajrá már az Építőké volt. Előbb Dejan Manaszkov egyenlített, majd Rasmus Lauge egyéni akcióból a vezetést is megszerezte. Az utolsó két percben egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját, a nagyszerű formában védő Corrales (19 védés, 43 százalék) lehúzta a rolót, ráadásul Mem időn túli szabaddobását is kifogta, így az egész veszprémi csapat a kapussal együtt ünnepelt a kapuban.

Volt miért, hiszen a Barca a 2019–2020-as BL-döntő óta (akkor a Kiel nyert) nem kapott ki a legjobbak vetélkedésében. Most megszakadt ez a sorozatuk, a Veszprémnek pedig a csoportkör első felében most már csak könnyebb ellenfelek jönnek. 29–28