2024. árpilis 28.
Valéria
Sok fiatallal és sok góllal győzött a magyar kéziválogatott

24.hu / Aranyossy Áron

A magyar férfi kézilabda-válogatott 46-31-re nyert Litvánia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában.

Mivel márciusban a negyedik győzelmükkel a magyarok biztosították továbbjutásukat és csoportelsőségüket, Chema Rodríguez szövetségi kapitány úgy döntött, több fiatalnak is lehetőséget ad a mérkőzésen.

A találkozó elején a Krakovszki-ikrek szélsőgóljaival elléptek a vendégek (4-2), majd a beállók, Rosta Miklós és Szűcs Bence vették át a főszerepet. Andó Arián remekül védett, erre alapozva egy 7-1-es sorozattal sikerült ellépnie a magyar csapatnak. A szokatlan összeállítás ellenére a magyarok nyolcgólos előnyre tettek szert az első félidőben.

Térfélcsere után szinte azonnal tíz gólra nőtt a különbség a felek között, amiért időt kértek a litvánok és egy kicsit közeledni is tudtak, de hamar újra a magyar csapat dominált. A meccs hajrájára sem lankadt a magyarok lelkesedése, így aztán meghökkentően simán nyertek Litvániában.

A 46 dobott gól a magyar férfiválogatott számára csúcsbeállítás, ilyen sok gólt csak egyszer, 2005-ben, egy Ciprus elleni Eb-előselejtezőn dobott a csapat.

A magyarok vasárnap 18 órától Georgiával játszanak Tatabányán az utolsó fordulóban.

Férfi kézilabda Eb-selejtező, 5. forduló
Litvánia-Magyarország 31-46 (14-22)
a magyar gólszerzők: Rosta, Imre 9-9, Krakovszki Zs. 5, Hanusz, Krakovszki B. 4-4, Ligetvári, Szűcs 3-3, Ónodi-Jánoskúti, Szrnka, Molnár R., Szita 2-2, Fazekas 1
lövések/gólok: 54/31, illetve 57/46
gólok hétméteresből: 3/2, illetve 4/4
kiállítások: 12, illetve 8 perc

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Magyarország 10 pont, 2. (és már továbbjutott) Svájc 6, 3. Georgia 2 (125-144), 4. Litvánia 2 (133-168)