Mónika, Flórián
Női kosár Euroliga: nyert a DVTK, nagy pofonba szaladt bele a Szekszárd

nemzetisport.hu

A DVTK jól kezdte a találkozót, bár az elején a Landes a hátránya ellenére rendre felzárkózott.

A fordulópont 7–6-nál következett be, onnantól a franciák nem tudták tartani a lépést a magyar csapattal, amely Cheridene Green vezérletével végül 25–12-re behúzta az első negyedet.

A második negyed a vendégeké volt, elsősorban Kendra Chery és Marie-Eve Paget szórta a pontokat, bár így is csak 9–13 lett a vége.

A harmadik negyedben a hazaiak többször közel jártak a 20 pontos különbséghez az összesített eredményt tekintve, végül 22–17-re nyerték a negyedet Bernáth Rékáék.

A DVTK az utolsó negyedben már megengedhette magának, hogy egy picit hátradőljön, igaz, 11 pontot így is szereztek a miskolciak – többek között így alakult ki a 67–58-as végeredmény. Ez volt a miskolciak harmadik győzelme az Euroliga-idényben.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
7. FORDULÓ
B-CSOPORT
DVTK HUN-THERM–BASKET LANDES (francia) 67–58 (25–12, 9–13, 22–17, 11–16)
Miskolc, 1700 néző. V: Ninkovics (szerb), Gajdosz (lengyel), Ivanovics (szerb).
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–6. 8. p.: 21–12. 12. p.: 27–14. 14. p.: 32–18. 17 p.: 32–23. 26. p.: 50–33. 32. p.: 56–46. 33. p.: 56–49. 34. p.: 58–53. 36. p.: 62–53
DVTK: Aho N. 4, BERNÁTH 13/3, GUIRANTES 13, Garbin 8, CH. GREEN 20. Csere: Kányási 9/3, Kiss A., Aho T., Oláh F. Edző: Völgyi Péter
LANDES: Paget 7/3, Turcinovic, Harmon 4, Chery 3/3, MAGARITY 13. Csere: Dumerc 2, Gil 8/3, MANN 14/3, Roumy 5/3, Marrast 2. Edző: Julie Barennes

MESTERMÉRLEG
Völgyi Péter: – Az volt a szándékunk, hogy ajándékot teszünk a szurkolók karácsonyfája alá, és így is lett. Nehéz időszak áll mögöttünk, nagy teher volt a játékosok vállán, ezért külön örülök ennek a sikernek. Ellenfelünket felülmúltuk a lepattanók összegyűjtésében, eladott labdánk is kevés volt, a végén pedig a küzdelemben is domináltunk.
Julie Barennes: – A nagyszünetig szórakoztató mérkőzést vívtunk. A folytatásban nem volt meg bennünk az az energia, amellyel képesek lettünk volna fordítani. Mindent meghatározott, hogy az első negyedben könnyelműen kosárlabdáztunk.

8. Kangoeroes Mechelen 6 1 5 430–466 7
Tovább folytatta felemás szereplését a Szekszárd, amely az előző fordulóban aratott győzelme után csúnyán megégett a Polkowice otthonában: az Atomerőmű az első negyedben még csak-csak tartotta a lépést a lengyelekkel (21–16), a folytatásban egyre csak nőtt a különbség.

A Polkowice 23–14-re hozta a második, míg 22–11-re a harmadik negyedet. A szekszárdiak a végén sem mutattak sok javulást, így a magyar csapat 89–56-os vereséget szenvedett.

A-CSOPORT
POLKOWICE (lengyel)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 89–56 (21–16, 23–14, 22–11, 23–15)
Polkowice, 800 néző. V: Tomic (horvát), Vavrová (cseh), Mendoza Holgado (spanyol).
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–7. 5. p.: 7–12. 8. p.: 19–14. 13. p.: 27–20. 16. p.: 37–23. 18. p.: 42–25. 20. p.: 42–30. 25. p.: 54–36. 31. p.: 71–41. 33. p.: 75–43. 38. p.: 84–50
POLKOWICE: Wheeler 4, Gajda 5, FRISKOVEC 16/12, MAVUNGA 15, SZPANU 13/3. Csere: GERTCHEN 17/15, Banaszak 4, Telenga 12, Puter 3/3. Edző: Karol Kowalewski
SZEKSZÁRD: Studer Á. 11/6, Miklós 2, Vivians 16/3, HEBARD 7, Goree 8. Csere: Wallace 5/3, Boros J. 7/3, Horváth D., Holcz, Szücs G. Megbízott edző: Horváth Zsófia
Horváth Zsófia: – Nem kezdtünk rosszul, de igazából ez az egyetlen pozitívum, ami elmondható. Csalódott vagyok, nem feltétlenül a vereség miatt, hanem mert puhák voltunk, nagyon kevesen tették ki a szívüket-lelküket a pályára. Jóval több lepattanót szedett az ellenfél, nem pontozódott ki nálunk senki. Jó csapat a Polkowice, motiváltan játszott, jól szerepel az Euroligában, de nem küzdöttünk eléggé, úgy érzem, nincs ekkora különbség a két fél között. Nagyon köszönjük a szurkolóinknak, hogy elutaztak értünk idegenbe a karácsony közeledte ellenére.