2024. május 3.
Tímea, Irma
Női kosár Euroliga: a hajrában összeomlott a Szekszárd

nemzetisport.hu

A Szekszárd kikapott a Valencia otthonában a női kosárlabda Euroliga szerda esti mérkőzésén.

A negyedik negyedben tíz ponttal is vezetett a Szekszárd, de utána, a befejező 7:43 percben csak egy pontot szerzett, és 74–59-re kikapott a Valencia otthonában a női kosárlabda Euroliga szerda esti mérkőzésén.

A pontszegény első negyedet a magyar csapat nyerte hattal, majd előnyéből hármat megőrzött a nagyszünetig (30–33) – olvasható a Magyar Távirati Iroda tudósításában. – A pihenőt követően szoros maradt az állás, a harmadik szakaszt megint a szekszárdiak zárták jobban, a 48–53-ról induló negyedik tíz percben viszont fordított a Valencia.

A szekszárdiak tíz ponttal vezettek (48–58), azonban négy perccel a vége előtt már a hazaiaknál volt az előny (62-58). Ebben a periódusban nem voltak kidolgozott helyzetek, illetve pontos dobások magyar részről, bő két perc alatt változott nagyot a helyzet, szekszárdi vezetésből tízpontos hátrány lett (68–58), és innen már nem volt visszaút.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT
VALENCIA BC (spanyol)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 74–59 (6–12, 24–21, 18–20, 26–6)
Valencia, 1500 néző. V: Jevtovics (szerb), Vavrova (cseh), Stan (román)
VALENCIA: Romero 8, SALVADORES 13/3, CASAS 12/3, COX 15/9, Carrera 7/3. Csere: Lamana, Guelich 4, Buenavida 5/3, Christinaki, TORRENS 10/6, Fam. Edző: Ruben Burgos
SZEKSZÁRD: Studer 6, Boros 3/3, VIVIANS 14/9, GOREE 11/3, Hebard 8. Csere: Mányoky 4, MIKLÓS M. 6/6, Wallace 7. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 8. p.: 6–12. 12. p.: 6–16. 15. p.: 11–18. 17. p.: 22–24. 19. p.: 28–29. 24. p.: 35–43. 27. p.: 42–50. 33. p.: 48–58. 39. p.: 68–58
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Harmincnégy percig kontrolláltuk a mérkőzést, de sajnos az utolsó hat percben belevittek minket abba a ritmusba, amit ők szeretnek játszani. Ebben a szakaszban nem volt karakterünk, nem lépett elő vezérré senki, s nem tudtuk okos személyi hibákkal megállítani az ellenfelet. Támadásban sem tudott előlépni senki, a vezérek eltűntek. A 34 percre büszkék lehetünk, az utolsó hat perc katasztrofális volt.