Gergely
Nagyot küzdött a Szekszárd, megszerezte első Euroliga főtáblás győzelmét

wbasket.hu, fotók: Fotó: Rébay Viktor / FIBA.Basketball

Rendre a Szekszárd szerzett vezetést, de mindig egyenlítettek a vendégek.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD - FENERBAHCE ALAGOZ HOLDING 103-101 (21-24, 24-23, 23-17, 19-23, 16-14)
Euroliga, 2. forduló
Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Amel Dahra (Franciaország), Yasmina Alcaraz Moreno (Spanyolország), Suzana Vujicic (Montenegró) - Maja Vukanovic (Szerbia)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Hebard 11, Miklós, Studer 16/6, Goree 30/3, Vivians 25/6. Csere: Mányoky, Bálint, Wallace 16/9, Boros 3/3, Holcz.

Fenerbahce Alagoz Holding: Cakir 15, Howard 28/3, Djordjevic 7/3, McBride 28/18, Epoupa 8. Csere: Istanbulluoglu, Kurtulmus, Onar, Stokes 6.

Az Euroliga 2. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd két hosszabbítást követően 103-101-re legyőzte a Fenerbahcét.

Mindkét csapat vereséggel kezdte az évadot, de mennyire ellentétes vereséggel. A Szekszárd sok tekintetben előremutató teljesítménnyel maradt alul Prágában. A Fenerbahce viszont váratlanul nagy pofont kapott a lengyel Polkowicétól. Villámrajtot vett a Fenerbahce. Két perc alatt 7-2-re léptek el. A mieink első találatát Cyesha Goree szerezte. Hatalmasat küzdött a Szekszárd és 10-7-re felzárkózott, de innen 8-0-val ismét a Fenerbahce került nagyobb előnybe. Kulcsfontosságú volt, hogy 18-7 után Cyesha Goree és Sydney Wallace révén három perc alatt 20-14-re szépített a KSC. Sikerült megtörni a vendégek ritmusát. Amikor az utolsó percbe érve Sydney Wallace második triplája is célt ért, 22-21-nél már csak egy pont választotta el a feleket. Natasha Howard duplája zárta az első 10 percet, de így is teljesen nyílt lett a csata. A második negyed elején ismét a Fenerbahce ragadta magához a kezdeményezést. Fél perc alatt 28-21-re elléptek, de gyors időkérés után rendezte sorait a Szekszárd.

Cyesha Goree és Victoria Vivians triplái adtak új lendületet a mieinknek. A forgatókönyv nem változott. A szekszárdi felzárkózás és 28-27 után ismét a törökök kerültek lépéselőnybe. Többször is elérte a hat pontot a differencia (33-27, 31-37, 39-33), majd 45-37-nél ezt át is lépte. A Szekszárd azonban nagyon komoly tartásról tett tanúbizonyságot, hiszen Studer Ági és Sydney Wallace pontjaival 8-0-s futást mutatott be, amivel 45-45-nél egyenlített. A félidőt Olivia Epoupa duplája zárta, de a 47-45-ös állás reális esélyeket kínált a folytatásra. A harmadik negyedet Studer Ági triplája vezette fel, amivel a mérkőzés során először megszerezte a vezetést a magyar csapat. A harmadik szakaszban fej-fej mellett haladt a két gárda. 55-50-nél jegyezhettük fel a legnagyobb különbséget. Ekkor a törökök vezettek. Erre viszont 12-4-es sorozattal válaszolt a KSC és 62-59-re fordított.

A harmadik negyed hajrájában 64-64 után Ruthy Hebard és Bálint Réka 68-64-es előnyhöz jutatta a KSC-t. A negyedik etapban sokáig úgy nézett ki, hogy az ekkor megszerzett előny akár végig ki is tarthat. A Szekszárd 72-70 után ugyanis az extázisban játszó Cyesha Goree vezetésével 77-70-re elszakadt. A végjátékban viszont a Fenerbahce is megmutatta klasszisát. Bár rendre a Szekszárd szerzett vezetést, de mindig egyenlítettek a vendégek. Az utolsó másodperekben 87-85 után Olcay Cakir mentette hosszabbításra a meccset. Az első ráadásban Ruthy Hebard révén ismét a Szekszárd került előnybe, de 92-90-nél már a Fenerbahce vezetett. Végül Cyesha Goree büntetőivel egyenlítettek a mieink. Így 92-92-ről jött a második hosszabbítás. Itt ismét a KSC szerzett vezetést. 95-92 után viszont 96-95-re fordított a Fener, majd Kayla McBride triplájával 99-97-re is vezettek. Az utolsó percben Studer Ági zseniális triplája és egy palánk alatti kavarodásból – remek helyzetfelismeréssel megszerzett labdával – Sydney Wallace juttatta döntő előnyhöz a Szekszárdot. A végeredményt már ünneplés közepette Sydney Wallace büntetője alakította ki.

Felejthetetlen csatában két hosszabbítást követően 103-101-re legyőzte a Szekszárd a Fenerbahcét és megszerezte fennállása első sikerét az Euroliga főtábláján